V první recenzi na tomto webu se podíváme na prémiový český gin Kastm. Umělecké dílo otevírající celý vesmír chutí.

Kastm gin jsem obdržel od chutnagin.cz

Kdo jsou chutnagin.cz?

Lukáš a Ondra, jsou jak oni sami říkají blázni do ginů. Baví je společně ochutnávat limitované edice ginů z Česka i ze zahraničí, zkoušet různé kombinace chutí, experimentovat s ingrediencemi, porovnávat je mezi sebou, a pak se o tom celé hodiny bavit.

Přišli se skvělým nápadem a tím je vytvoření vlastního ginu. Spojili proto své síly s TŌSH Distillery a vznikl tento skvost mezi českými giny s názvem Kastm.

Recenze Kastm ginu

kastm gin

Gin, jehož hlavní a nejvýraznější složkou je  japonský sansho pepř Vás pomyslně přenese do východní Asie, odkud pochází.

Proč Kastm gin?

Celý projekt Kastm je založený na hledání unikátní, nebo neobvyklé ingredience z celého světa, kterou chtějí přivézt do ČR a předat zlatým českým rukám k výrobě ginu. Jde o kolaboraci portálu chutnagin.cz a předních českých destilérů.

Jelikož se jedná o čistě zakázkovou výrobu (gin tvořený podle jejich zadání) tak vzali slovo „custom“ (custom made z angl. na zakázku) a foneticky vytvořili název Kastm.

Co je sansho pepř?

Japonský horský pepř, Sansho, pochází z Japonska a je velmi blízký sečuánskému pepři, který je známý a pěstován v Číně. Sansho pepř je okouzlující a má dech beroucí vůni. Po rozdrcení má citrusovou vůni.

V Japonsku používají kuchaři a domácí kuchaři pepř sansho podobně jako jejich západní protějšci používají černý pepř.

Informace

Obsah alkoholu: 45%
Objem: 500 ml
Původ: Česká republika
Typ: London Dry Gin
Výrobce: TŌSH Distillery
Ingredience: Sansho pepř

Co na první pohled zaujme každého je tvar a lahev celkově. Elegantní provedení lahve Kastm gin vás připraví na to, že na vás čeká něco opravdu netradičního a skvělého.

Degustační poznámky

Kastm gin má krásnou a jemnou citrusovou vůni, kterou v závěru doplňuje právě chuť pepře sansho.

Já osobně mám rád gin, který v sobě nese pikantní a nečekané příchutě. A Kastm gin je opravdu vynikající. Vezmu-li v potaz to, že se jej vyrobilo omezené množství, tak si rozhodně ještě nějaký parný den zpříjemním tímto ginem. Je opravdu parádní.

recenze-kastm-gin

Lahev ginu ve 3D

Strašně se mi líbí ta láhev, tak vám na závěr přikládám 3D video od kluků, kde vidíte, jak láhev dokonale vypadá.

A co vy? Už jste Kastm gin ochutnali? Máte rádi netradiční chutě a vůně a nebo raději klasiku? Dejte mi vědět v komentářích 🙂